Wizyta gości w Muzeum - warsztat tkacki

28 października 2014 r. do Społecznego Muzeum Ziemi Błażowskiej przyjechali na konsultacje eksperci z zakresu rzemiosła tkackiego panowie Józef i Michał Trawniccy z Krzywczy. Obejrzeli znajdujący się w muzeum - pochodzący z Kąkolówki warsztat tkacki i ocenili jego stan techniczny. Wskazali brakujące lub wymagające reperacji elementy urządzenia i ocenili, że warsztat nadaje się do remontu. W trakcie oględzin obecny był m. in. pan Zdzisław Kośmider, który podjął się dzieła – ożywienia urządzenia, czyli rekonstrukcji brakujących elementów i reparacji całego urządzenia. Ambicją działaczy TMZB jest uruchomienie warsztatu i prezentacja jego pracy. Zakończenie tychże prac planowane jest na wiosnę. Chciałabym złożyć serdeczne podziękowanieza zaangażowanym w sprawę błażowianom, tj. panom Stefanowi Wielgosowi i Zdzisławowi Kośmidrowi. Panowie poświęcili swój czas i prywatne środki na dowóz ekspertów i udział w konsultacjach oraz zakup materiałów do rekonstrukcji. Dziękujemy za już i prosimy o dalsze wsparcie.